STÁVAJÍCÍ STAV
(PO DOKONČENÍ I. ETAPY)
V rámci I. etapy došlo k demolici již nevyhovujícího objektu šaten a vstupu z ulice Opletalova a výstavbě nové budovy. Jedná se o dvoupodlažní stavbu provozně propojenou se stávajícími objekty. V její nejvýchodnější části nejblíže současnému parkovišti je umístěn vstup a v obou patrech prostory šaten pro sportovní týmy i hobby sportovce s potřebným zázemím (recepce, toalety, prostor pro lékaře atd.). Ve 2.NP je v této části umístěn nový zrcadlový sportovní sál. V části blíže ke stávající sokolovně je zbudována nová multifunkční hala s výškou stropu 8 m (přes obě podlaží) s nezbytnými sklady.
Součástí I. etapy bylo zateplení a kompletní nové opláštění stávající sportovní haly včetně výměny oken, rekonstrukce hlediště a úprava prostoru pod ním. V suterénu Tyršova domu došlo k vybudování nového technického zázemí pro připojení celého areálu na inženýrské sítě včetně výměníku tepla pro horkovod a také části vnitroareálových rozvodů.
ETAPA II.
SPORTHOTEL/FOYER/TĚLOCVIČNA SOKOLOVNY/REKONSTRUKCE TYRŠOVA DOMU
V rámci etapy II. dojde k demolici objektu spojovacího krčku mezi původní sokolovnou, Tyršovým domem a sportovní halou, tvořeným v přízemí vstupní halou se soc. zázemím a pokladnou. K tomuto opatření bylo přistoupeno vzhledem k nevhodnému dispozičnímu řešení stávajícího objektu neumožňujícímu další rozvoj a problematickému výškovému napojení na ostatní objekty. Dále se počítá s demolicí průčelí původní Sokolovny, které po necitlivých zásazích do fasády i stavebních konstrukcí v minulosti ztratilo svoji původní architektonicko/historickou hodnotu. Na místě demolice průčelí sokolovny vznikne moderně koncipovaný objekt Sporthotelu, provozně propojený s novým spojovacím traktem a Tyršovým domem. Tyršův dům bude kompletně zrekonstruován včetně uvedení fasády a střechy objektu do původní historické podoby.
Do etapy II. spadají také drobné úpravy sportovní haly – demolice objektu obchodu ve dvoře, vybudování lezecké stěny, přemístění prostoru boulderingu a vytvoření vjezdu pro zásobování haly ze dvora. Dále budou dobudovány vnitroareálové rozvody a také přípojky k parkovacímu domu jenž je součástí etapy III.
NOVOSTAVBA SPORTHOTELU A SPOJOVACÍHO KRČKU (SO 04)
Nově navržený Sporthotel SO 04 je koncipován jako 5 -ti podlažní objekt věžovitého typu. Vyšší figura byla zvolena pro větší akcentaci nárožnosti hmoty objektu. Výškovým limitem je úroveň hřebene střechy Tyršova domu SO 03. Na ostatní části areálu je novostavba Sporthotelu napojena skrze nižší třípodlažní spojovací krček a dvoupodlažní atrium za ním. Třípodlažní spojovací krček je tvořen v přízemí prostorem rozděleným na 3 sekce. První sekce je určena jako recepce/vstupní prostor Sporthotelu, druhá část je tvořena hlavním vstupem do foyer a třetí část je prostor zázemí pokladny sportovní haly. Nově navrženým objektem vstupní haly/Foyer je vyplněn uvolněný prostor mezi sokolovnou, halou a Tyršovým domem. Podzemní část objektu je určena pro wellness provoz.
Hlavní vstup do areálu vede z náměstí. Hmota v parteru pod věží ustupuje a spoluvytváří zastřešený důstojný předprostor pro druhý alternativní vstup z Opletalovy ulice. Na hlavní vstup navazuje velkým střešním světlíkem prosvětlené centrální atrium/foyer se souvisejícími provozy (pokladna, šatna, toalety atd.) a dvě schodišťová jádra – jedno pro Sporthotel, druhé pro Tyršův dům – vyrovnávající rozdílné výškové úrovně jednotlivých objektů. Z foyer se pomocí přímého hlavního schodiště návštěvník dostane k tribunám hlavní haly SO01, či vstupem pod tímto schodištěm do šaten sportovců SO 02 a posilovny umístěné pod tribunou Sportovní haly.
Věž Sporthotelu je částečně vystavěna nad hmotou sokolovny. Její konstrukční řešení sloupů ve tvaru obráceného Y se propisuje na fasádu a navazuje na tvarosloví novostavby sportovního sálu řešené v I. etapě. Sporthotel má ve dvou až třílůžkových pokojích kapacitu 45 lůžek. Z 2.NP atria vstupujeme do předprostoru hlediště sportovní haly, v části do náměstí navazuje bufet a do dvora je situováno venkovní pódium. V 1.PP je nově vytvořeno wellness.
Jednotlivé hmoty podtrhuje materiálové řešení. Nárožní část je koncipována jako monolitická betonová konstrukce s přiznaným betonovým povrchem v interiéru i v exteriéru. Před balkony jednotlivých pokojů situovaných do náměstí je uvažována profilitová stěna s otvory reflektujícími okna okolní historické zástavby. Hmota spojovacího krčku je uvažována v bílé fasádní barvě s otvory navrženými v podobě oken se šambránami v pozinku, které svým tvaroslovím opět moderním způsobem navazují na historické členění a tvarosloví fasád okolní zástavby.
