Lodivadlo Venkovní divadelní scéna Hradec Králové
Boattheatre
Autor projektu: Filip Albrecht / Spoluautor: Hana Gregorová / Lokace: Hradec Králové / Investor: Lodivadlo / Stav: Realizace 2021
Boattheatre
Lodivadlo

Letní scéna je multifunkční konstrukcí umožňující různé dispozice a využití – zastřešené dvouúrovňové jeviště a hlediště v klasickém i centrálním uspořádání, velkou koncertní scénu, menší samostatně postavitelnou stage i prostor pro závěsnou akrobacii. Dynamicky tvarovaná dřevěná lepená žebra i ocelové vzpěry tvoří prostorově tuhou konstrukci, která přenáší namáhání větrem i rázové zatížení při akrobatických vystoupeních a zároveň slouží k vypnutí pláště z celtoviny s vodoodpudivou fungicidní úpravou.

 
 

Plachty mohou krýt interiér, být vykasány nebo tvořit pouze střechu, zároveň ponechávají konstrukci pohledovou v interiéru i v exteriéru. Zcela atypický systém upínání plachet je umístěn do “T” průřezu lepených oblouků, čímž je kryta připojovací spára. V hřebeni je vytvořeno podélné odvětrání zajišťující cirkulaci vzduchu a bránící přehřívání. Stavbu charakterizují přiznané detaily spojení nepravidelných dřevěných a ocelových prvků a přesné osazení na nezarovnaný památkově chráněný terén.

 
další projekty
Přejít nahoru

Chcete s námi spolupracovat na dalším projektu?

Zanechte nám své kontaktní údaje a my se Vám ozveme.